Képméretezés weboldalra

Ha már nekem is van weboldalam és több mint 10 éve foglalkozom weboldalak készítésével, én készítettem el a saját weboldalaimat, valamint én készítettem el a Gifts Service SRL cégnek is az összes román és magyar weboldalát, ami mostanáig elég jó volt ahhoz, hogy megéljek belőle, fontos, hogy a weboldalakra feltöltött képeket a megfelelő formátumban használjam.

Igazából ezzel eddig sem volt különösebb gond, egyszerűen csak dokumentálni akarom, hogy amikor szükségem van rá, csak elővegyek egy listát a tennivalókról. Vagyis – Eszterke módra – egyszerűsítsem az életemet, mert a fontos dolgok a pénzkeresés után következnek.
Méretezzünk a képeket feltöltés előtt

A javasolt méretek az alábbiak, eddigi ismereteim és a leírás elolvasása után további magyarázat nélkül elfogadom ezeket, köszönöm, hogy nem én kell kitaláljam.

„Standard” képméret

  • 800*600px
  • 72 dpi
  • 80%-os képminőség
  • .jpg vagy .png formátum
  • tömörítő program használata a weboldalra feltöltés előtt
  • img { width: 100%; height: auto; }

Weboldalra feltötlés előtt méretezzük a képet

XnView – ez van a gépemre letöltve évek óta, de még most is nehezen használom, nincs meg a rutin. (Érdemes ebben rutint szerezni vagy le kell tölteni egy egyszerűbbet?)

Javasolt ingyenes  offline képszerkesztő programok:
https://www.irfanview.com/
http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

Itt be van mutatva hogyan lehet őket használni, mondjuk nincsenek pro és kontra érvek egyik mellett sem: https://seomax.hu/kepek-optimalizalasa-atmeretezes/

Képméretezés a weboldalra feltöltés után

A weboldalra feltöltés után is lehet optimalizálni a képeket, az alábbi WordPress pluginokkal (vagy másokkal) egyik sincs bemutatva, ha érdekel, ki kell próbáljam:

Miért keresem a képméretezési lehetőségeket?

Bár eddig is próbálkoztam képek méretezésével és végül is megoldottam valahogy, mégis itt maradt nekem a feladatok között a képek méretezése. Vajon miért?

  • Talán vannak túl nagy méretben feltöltött képek a weboldalakon és azokat akartam utólag kisebbé varázsolni.
  • Talán az eddig letöltött képméretező – tulajdonképpen képszerkesztő – programok használata túl bonyolultnak tűnt, valahogy azt képzeltem, hogy valahogy könnyebben meg lehet oldani, rutinszerűvé lehet tenni, egyszerűsíteni lehet ezek használatát is.

Most jött el az ideje, hogy ezeket a kérdéseket megválaszoljam, és dokumentáljam, így ha legközelebb feltevődik ez a kérdés, akkor innen tudjam folytatni, ne kezdjem elölről az egészet. Bár meggyőződésem, hogy eddig is dokumentáltam mindent, így ezt is, de sajnos nem találom, így könnyebb volt újra keresni információt a neten, és minden bizonnyal aktuálisabb információkat találtam, mint évekkel ezelőtt.

Vajon miért pont FLP network marketing üzletet építs és miért pont most?

FELIRATKOZÁS BLOGÉRTESÍTŐRE

Ne maradj le a további weboldalkészítés témájú cikkekről! írd be az adataidat az alábbi mezőkbe és iratkozz fel a blogértesítőre most!

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Read previous post:
AIP gírosz (gyros) hús

A teljes recept a sokak által kedvelt gyros autoimmun protokoll étrend szerinti elkészítéséről szól, de én csak a húst szoktam...

Close